İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hastalığı Başarısına Engel Olmadı

Hastalığı Başarısına Engel Olmadı

29-01-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kemalpaşa Pakmaya Ortaokulu 7´nci sınıf öğrencisi olan, lösemi hastası Esra Doğan, ilk yarıyılın sonunda kazandığı takdir belgesiyle hem ailesinin hem öğretmenlerinin gururu oldu. Lösemiyle 1 yıl önce tanışan ve bir anda hayatı değişen Doğan, yaşıtları gibi okulda değil eğitimini evinde sürdürüyor. Haftanın 5 günü, 5 öğretmenden ders alan Doğan, uzay bilimleri eğitimi alıp bilim kadını olmayı hedefliyor. Bir yıldır evden dışarı sadece tedavisi nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi´ne gidebilmek için çıkan Doğan, babasının aracı bulunmadığı için ulaşımını belediyenin ambulansı ile sağlıyor. Evini sınıf gibi düzenledikleri için okul yetkililerine teşekkür eden Esra Doğan, karnesini de evine gelen öğretmenlerinden aldı. Doğan, "En ufak bir rahatsızlıkta en az bir hafta hastanede kalmam gerekiyor. Ama derslerimi ihmal etmiyorum. Hedefim uzay bilimleri okuyup, bilim kadını olmak" dedi.

Esra´nın hem çok başarılı hem de azimli olduğunu kaydeden Türkçe öğretmeni Çayan Arıkan ise, öğrencisinin geçen yıl hastanede uzun süre kaldığı için öğrenimine ara vermiş olsa da açığı kapatmak amacıyla var gücüyle çalıştığını dile getirdi.

 

Kaynak: KEMALPAŞA (İzmir), (DHA)

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.