İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlümüz Fikret YILMAZ´ın Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fikret YILMAZ´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Karne Mesajı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlümüz Fikret YILMAZ´ın Karne Mesajı

Sevgili öğrenciler,
Bugün 8 Haziran ve siz öğrencilerimizin yaklaşık 10 aydır beklediği yaz tatili başlamış durumda...
Yoğun bir tempodan çıktınız; dersler, sınavlar, notlar, ödevler derken artık bir eğitim öğretim yılı da geride kaldı. Şimdi ders dışı faaliyetlere yoğunlaşacaksınız; gezeceksiniz, oyun oynayacaksınız, bisiklete bineceksiniz, ip atlayacaksınız… Bunlar sizin en doğal hakkınız tabi. Bunlarla birlikte hayatınızın tüm sürecinde kendinizi geliştirin, yeniliklerden uzak kalmayın. Kendi mutluluğunuzu yakalayıp, toplumun mutluluğu için çalışın. Birbirinizi sevin. Ailenize ve çevrenize karşı saygılı olun. Bol bol kitap okuyarak tatilinizi iyi değerlendirin. Önümüzdeki yıllar için hazırlıklarınızı yapmaya da devam edin.

İdeal bir gelecek; kendini sürekli yenileyen, sorunlara çözüm arayan, duyarlı, fedakâr nesillerin ellerinde olacaktır. Böyle nesillerin oluşturacağı toplumun refah seviyesi ne kadar yüksek olursa hayallerimiz de, gerçekleştirmek istediğimiz olaylar da o kadar iyi olacaktır.

Değerli anne ve babalar!
Çocuklarınıza değer verip sevdiğinizi, ilgilendiğinizi, onu dinleyip anladığınızı hissettirmelisiniz. Çocuğunuzun da ailede önemli bir yeri olduğunu unutmayarak, onu önemsediğinizi; korku, kaygı ve üzüntülerini paylaştığınızı; özgüvenini geliştirerek sağlıklı kişiliğe sahip bir birey görmek istediğinizi fark ettirmelisiniz. Ancak bu şekilde çocuklarımız, hedeflediğimiz başarı trendini yakalayacak ve toplumumuzda faydalı birer fert olarak yerini alacaktır.

Bazen başarıyı yakalamak için eksik yönlerimizin de bize yardımcı olduğunu unutmayalım. Yetersiz olan tarafımızı fark edip, onu geliştirerek başarıya doğru gidebiliriz. O açıdan çocuklarımızı sadece ders notları yönünden değerlendirmemek, kişinin çok farklı yeteneklere sahip olduğunu, çocuklarımızın mutlaka bir alanda yetenekli olduğunu unutmamak, onun bu yeteneğini ortaya koyması için çalışmak gerektiğini düşünüyorum.

Kıymetli öğretmenlerimiz! 
Bir yıl boyunca çocuklarımız için çalıştınız, çabaladınız. Öğrencilerimize ideal bir şekil vermek için gayret gösterdiniz. Siz de gelecek için bilgili ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek için gecenizi gündüzünüze katarak koşuşturdunuz. Birkaç günlük seminer çalışmalarından sonra siz de tatil yapacaksınız. Yeni eğitim öğretim sezonu için dinamik, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde başlamanız için tatili en iyi şekilde değerlendireceğinizi umuyor, tatilinizin hayırlı olmasını diliyorum. 

Sevgili öğrenciler!
Sizleri, bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemizin ve dünyanın tüm bahçelerine serpiyorum. Bulunduğunuz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yayınız. Ailelerinizle birlikte, sağlıklı, başarılı ve mutlu tatil geçirmenizi diliyor, hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum.

               

 

 

                                                                                                                                                      Fikret YILMAZ

                                                                                                                                     Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.