İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okullarından İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisinden Büyük Başarı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı okullarımızdan Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Meryem İYİN ilimiz adına büyük bir başarıya imza atarak Taekwondo 6. Avrupa Kulüpler Kupası 2. si oldu.
İlçemiz Okullarından İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisinden Büyük Başarı

Meryem Taekwondo eğitimine 6 yaşına başlayarak sabah ve akşam 2’şer saat olmak üzere toplamda 4 saat antrenman yapıyordu. Meryem’in İlk antrenmanı sabah 07:00 da, diğer antrenmanı akşam 16:30’da ve haftada en az 6 gün olmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Tabi ki başarıya ulaşması o kadar kolay değil çünkü düzenli olarak diyet de yapması gerekiyor. Diyetinde ise tatlı-tuzlu ve yağ yok, asitli hiçbir şey yok, çikolata ve cips yemiyor. Kahvaltıda 2 yumurta, 3 parça beyaz peynir, salatalık yiyip yalnızca süt içiyor.

Her bir Turnuvada katılan en az 200 kişi olmasına rağmen birçok turnuvada derece almayı başaran Meryem 36,5 kilo 37 kilo sıkletinde dövüşüyor. Önceki yıllarda da 37 kilo Yıldızlar İzmir 1. si, 41 kiloda Yıldızlar İzmir 1.liği, 42 kiloda İzmir 2.liği, 41 kiloda 18 il içerisinde bölge 3.lüğü, 36 kiloda İzmir Minikler 1.liği aldı.

Miniklerde Türkiye sıralamasında ilk 8 e giren Meryem aynı zamanda Yıldızlarda 37 kiloda Türkiye 7. Si oldu. Meryem’in antrenörü Mehmet Nuri Çiçek Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşa Taekwondo Spor Kulübünde öğrencilerin dövüş sporları konusunda önlerini açmak için belediye ve yaygın spor kulüplerinin yardımlarını bekliyor. Başarıya ulaşmanın zor olmadığını ve istikrarlı olarak çalışmalara devam edildiği takdirde gerekli özveri ile daha büyük başarılara imza atılabileceğini de söylüyor.

Meryem maddi zorluklara rağmen babası, okul müdürü ve antrenörünün kişisel çabaları ile yola çıkarak tüm imkânsızlıklara rağmen bu başarıyı elde ettiklerini söyledi. Belediye tüm fiziki çalışma imkanlarını karşılasa da turnuvalarda maddi yetersizlikten dolayı hem Meryem’in hem de antrenörü ve babasının kişisel uğraşları ile gerek müsabakalar esnasında konaklayacağı yer gerekse maçın başlangıcına yetişip yetişemeyeceği durumlarını düşünerek turnuvalara gitmesine rağmen bu dereceleri aldığını dile getirdi. Meryem de aynı şekilde belediye ve diğer spor ile ilgilenen kurum ve kuruluşların bu konuda desteklerini aldıkları takdirde daha büyük başarılara imza atacağını söyledi.

Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu’nda okumaya devam eden öğrencilerin Taekwondo ve farklı dövüş sporlarına da ilgisi var. Okul öğrencilerinden Nisanur Genç, Karate sporunda 2014 yılında Avrupa 1.si, 2017 yılında Yıldızlar İzmir 3.sü olarak yine büyük bir başarıya imza atmış. Aynı zamanda Taekwondo sporu ile uğraşan arkadaşlarından Zeynep Karacan da 2017 yılında Yıldızlar İzmir 2.liği ve Fatma Karacan 2017 yılında İzmir il 1.liği alarak okullarının adını Türkiye çapında duyurmayı başarmışlardır.


09-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.