İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Sordu Fikret YILMAZ Yanıtladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fikret Yılmaz Kemalpaşa da bulunan lise öğrencilerimizle Kemalpaşa Belediyesi ve İlçe Kaymakamının katkıları ile Yeni Kültür merkezi ve Park Orman da buluştu. Toplamda 900 e yakın öğrencimiz ile buluşan Fikret Yılmaz her hafta öğrenciler ile kahvaltı ardından sohbet ederek onların da sorunları dinlemeye imkan buldu.
Öğrenciler Sordu Fikret YILMAZ Yanıtladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fikret Yılmaz Kemalpaşa da bulunan lise öğrencilerimizle Kemalpaşa Belediyesi ve İlçe Kaymakamının katkıları ile Yeni Kültür merkezi ve Park Orman da buluştu. Toplamda 900 e yakın öğrencimiz ile buluşan Fikret Yılmaz her hafta öğrenciler ile kahvaltı ardından sohbet ederek onların da sorunları dinlemeye imkan buldu.

                Kemalpaşa Belediyesine ait Yeni Kültür Merkezi ve Park Orman da öğrencilermiz ile buluşan YILMAZ öğrenciler ile konuşmalarında onların Türkiye’nin geleceği için ne denli önemli olduklarını hatırlatarak “Siz gençlerin gelecek kaygsının olması demek bu güzel ülkemizin de geleceğini zor günlerin beklediğinin göstergesidir. Ancak sizlerin, içinizde bir umutla amaçlarınıza tutunarak ilerlediğiniz bu yolda biz büyükleriniz olarak yanınızda her daim olmamız ve bu istikrarlı çalışma ile engelleri aşmanız hepimizin ortak ideali olduğu sürece geleceğe huzur ve güven ile bakabileceğiz demektir. Nasıl Mustafa Kemal Atatürk muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur diyorsa o zaman geçmişinize bakın ki sizler de göreceksiniz Türk Milleti Anadoluya ayak bastığından beri hep imkansız denilenleri başarmıştır.” sözlerini vulguladı.

                Fikret YILMAZ öğrencilere, kendilerine ve amaçlarına en uygun rol model kim ise onu seçerek ilerlemenin ne denli önemli olduğunu kendisinden ve geçmişte yaşanan zor günlerden de örnekler vererek gençlere Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz günü halkımızın tek bir amaç doğrultusunda nasıl sokağa çıkarak canlarını feda ettiğini, yılmadığını, yorulmadığını ve ülkesini seven bu vatandaşların birlikte ne kadar güçlü olduğundan bahsetti. Fikret YILMAZ konuşmalarında “İşte bugün burada huzur ve güven içerisinde hep birlikte kahvaltı yaparak, sohbet ederek oturabiliyorsak, amaçları olan ve ülkesini canından çok seven bu kişiler sayesindedir. Sizler de onlar gibi ülkenizi seviyor, kendinize ve gelecekte olacak olan çocuklarınız için en başta mutlu ve huzurlu bir gelecek hazırlamak istiyorsanız hiçbir zaman yeniden başlamak, amaçlar edinmek için geç değildir.” diyerek öğrencilerin güzel amaçlar edinebilmesi için neleri düşünmesi ve fark etmesi gerektiğini ifade etti.

                Belediye Başkanı Arif UĞURLU geçmişten bu güne kadar umutsuzluğa düştüğünde bile, amaçlarından kopmadan ilerlerken kendisine kimleri ve neden rol model aldığını gençlere anlatırken Türklerin şanlı tarhine değinmeyi ihmal etmedi. UĞURLU Türklerin Anadolu’ya ayak basmasından, Fatihin İstanbulu Fethetmesine kadar ve daha sonrasında Cumhuriyetin kurulduğu ilk günlerden günümüze kadar olan olaylardan ve kişilerden bahsederek tarihi ve kültürü kendi içerisinde yaşayıp benimseyerek okuduğunu ve işte bu sebeple ayaklarının üzerine sağlam basarak ilerlemenin kendini nereye kadar getirdiğini anlattı.

                Yapılan konuşmalar ardından öğrenciler eğitim sistemimizde öğrencilerin yaşadığı sorunlar ve gelecek kaygısından Türkiye ekonomisinde kadar merak ettiği soruları İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fikret YILMAZ’a, İlçe Kaymakamı Kemal KIZILKAYA’ya ve Belediye Başkanı Arif UĞURLU’ya yönelterek sohbet havasında isteklerine yanıt buldular. Öğrencilerin Kemalpaşa’da sahip olduğu sosyal ve kültürel çevrenin değişmesi ve gelişmesi için ne konuda çalışmalar yapılacağı ve bu çalışmalarda yer almak istediklerini konu edinen konuşmalarda YILMAZ, UĞURLU ve KIZILKAYA her konuda destek verileceğini de belirterek en büyük katkının eğitime yapılması gerektiğini vurguladı.

11-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-2018

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.