İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ'ın '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ'ın '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Mesajı

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, "İstiklal Mücadelemiz"i başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur. 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı değil aynı zamanda "Ulusal Egemenlik" açısından da önemlidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gün: "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı sizlere armağan etmiş ve kıymetli evlatlarımıza şöyle seslenmiştir: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz..."      

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti'nin, yarınları da en güzel şekilde görebilmesi için yarınların teminatı, geleceğimizin garantisi olan Türk çocuklarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulduğu günü bayram olarak hediye etmiş,  bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Büyük Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak armağan etmesi, elbette ki çocuklara olan sevgisinin ve güveninin neticesidir. Fakat, bunun yanısıra çocuklarımıza büyük ve güçlü bir misyon yüklendiğinin de en önemli göstergesidir. Çocuklarımızın bu sorumluluğun şuuru içinde güzel yarınlarımızın mimarları olacağına inancımız sonsuzdur.

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın vatanını ve milletini seven, kararlı, kendine güvenen, milli ve manevi değerlerine bağlı ve erdemli bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak bizlere düşen en temel görevlerdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Fikret YILMAZ

Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.