İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ'ın Yarı Yıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ'ın Yarı Yıl Tatili Mesajı

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini geride bırakmanın heyecanını yaşayan öğrenci, öğretmen ve velilerimizin güzel bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

       İnsan eğitilebilen, okuyan ve yazan canlıdır. Eğitim; eğitilen kişide istenilen davranışı oluşturma işidir. İnsana kazandırılmak istenen davranış ancak yaşayarak verilebilir. Eğitim amaçlarına uygun verildiğinde hem bireyi hem de ulusu kalkındırabilir.

       Değerli Öğretmenler;

       Gelecek nesilleri yetiştiren, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön verecek olan sizlere millet olarak çok şey borçluyuz.

       Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için, nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için çıkılan eğitim öğretim yolunda sizleri desteklemekten gurur duyarım. Bu tatil sürecinin, sizlerin bedenen yorgunluğunu alması ve ikinci dönemde de mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diliyorum.

        Kıymetli Velilerimiz,

        Anne baba olmak sadece onların ihtiyaçlarını karşılamak ve sadece başarı beklemek değildir. Onlarla hayatı paylaşmak, rol model olabilmek ve her daim onların yanında olduğunu hissettirebilmektir. Karne notları sadece akademik başarıyı gösteren bir araçtır. Birey olabilmeleri ve donanımlı hale gelebilmeleri için insani değerlere sahip olmak adına en önemli adımları aileler atmaktadır. Yarıyıl tatilinde çocuklarınızla kaliteli vakit geçirebilmenizi, çocuklarınızın tablet televizyon bilgisayar başında değil de sizinle birlikte tarihi kültürel ve sanatsal etkinliklere katılabilecekleri ortamlar yaratabilmenizi diliyorum.

          Sevgili Öğrencilerimiz,  

          Ülkenin yarınları olarak öncelikle sizlere güvendiğimi belirtmek isterim. Başarılı olmak sadece akademik anlamda olmadığını sizler de biliyor olmalısınız. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda varlığını gösterebilmiş olmak da başarı kazanmanın bir biçimidir.

         Bu tatilin hepinizi dinlenirken geliştirecek etkinlikler yapmanızı, bol bol okumak, araştırmak, gezmek görmek için olabildiğince istekli olmanızı öneriyor ve iyi tatiller diliyorum.

         Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum.

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.