İZMİR KEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fikret YILMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fikret YILMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Millî Mücadele meşalesinin yakılışının 104. yılında "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hep birlikte yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

         Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için  bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele sonrası Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmasına vesile olmuştur.

          Vatanımıza ve bayrağımıza yönelen tehditleri milletimizin canı pahasına bertaraf ettiği İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, ülkemizin uygarlık yolunda durmadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi ve teminatı olan gençlerimize verilen önemin göstergesidir.

Sevgili Gençler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu büyük mirası sizlere emanet etmiştir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak sizlerin olduğu kadar hepimizin sorumluluğudur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız en önemli amacımızdır. Sizler bizim umudumuz, duamız ve güzel yarınlarımızsınız. Güzel vatanımızın istikbalisiniz. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ay yıldızlı bayrağımızı medeniyetin göğünde ilelebet dalgalandıracak, ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracaksınız. Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu düşünce ve duygularla, birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs'lar yaşamayı temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin  "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Fikret YILMAZ

İlçe Milli eğitim Müdürü

Atatürk Bulvarı Kemalpaşa İzmir - 02328781122

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.